Betöltés...

Minden felesleges antibiotikum árt: így ne növeljük az ellenálló baktériumok számát

Az antibiotikumok milliók életét mentették meg az elmúlt évszázadban, de a túlhasználatuk miatt egyre több baktérium válik ellenállóvá velük szemben. A probléma nemcsak akkor kezdődik, amikor feleslegesen írják fel őket, hanem akkor is, amikor a betegek nem megfelelően alkalmazzák a gyógyszert. Miért fontos a CRP-teszt, tényleg végig kell-e szedni a kúrát, és mire érdemes figyelni probiotikumok, tej vagy akár kávé fogyasztása mellett?

A felesleges antibiotikum-használattal növeljük azoknak a baktériumoknak a számát, amelyek ellenállnak a kezeléseknek. Megesik, hogy az orvosok is teljesen feleslegesen írják fel, pedig létezik komoly segítség a munkájukhoz. Ha pedig már úgy esett, hogy muszáj antibiotikumot szedni, gyakran a beteg nem tartja be az előírásokat, vagy olyan szereket szed mellé, amelyek gátolják a hatásukat.

Hozzászólások